Mathematics
kaurfam
12

Perry bought an orange and an apple for a total of 40 cents. The Orange was 10 cents more than the apple. What was the cost of each?

+1
(1) Answers
blessinglovesgo

15 cents is the apple 25 cents is the orange 15 + 25 = 40

Add answer