Matematyka
blondynek
2

Cena Jogurtu wynosi 1,95 zł. Ile najwięcej można kupić za 14 zł ? Cena 1 kg ziemniaków to 1,25 zł ile zapłacisz za 2,75 kg tych ziemniaków? Daje Naj !!!!!!!!!!!!!

+0
(1) Odpowiedź
heglar

14:1, 95=7,179    7*195=13,65                                                                                    można kupić 7 jogurtów i zostanie 0,35 gr reszty                                                                2,75*1,25=3,44 tyle zapłacisz za ziemniaki     

Dodaj swoją odpowiedź