Matematyka
Magda1312
1

POMOCY POTRZEBUJE NA JUTRO Ile trzeba zapłacić za 13dag szynki jeżeli 26,50 kosztuje 1kg Na biwak kupiono 19,7 kg jabłek po 3,10zł za kilogram i 10,2 kg gruszek po 4,90 za kilogram. Ile zapłacono za zakupy Oblicz ile trzeba zapłacić za 0,32kg sera po 24,50 zł za kg.Wynik podaj zdokładnością co do  1 grosza W sklepie było #60kg jabłek i 400kg gruszek.Sprzedano 3/4 Wszystkich jablek i o 0,6 gruszek.Ktorych owoców sprzedano mniej i o ile mniej Oblicz ile trzeba zapłacic za !kg polędwicy jeżeli za 0,45 dag zapłacono 10,80 Janek czytał książkę cztery dni pierwszego dnia przeczytal 0,15 całej ksiązki Drugiego dnia (6 kartek było to 0,4 stron Trzeciego dnia 0,5 reszty ksiązki. Ile przeczytal czwartego dnia PROSIŁBYM O LEGĘDĘ NP 3/4 + trzy czwarte Z gory dziękuje za odpowiedzi :D

+0
(1) Odpowiedź
TomashTBG

1. Ile trzeba zapłacić za 13dag szynki jeśli 26,50 zł kosztuje 1 kg. 1kg=100dag 0,13 kg szynki jeśli 1 kg kosztuje 26,50 0,13kg - x 1kg - 26,50 zł x=0,13*26,50 x=3,45 zł Odp.;Za 13 dag szynki trzeba zapłacić 3,45zł . 2.Na biwak kupiono 19,7kg jabłek po 3,10zł za kilogram i 10,2 kg gruszek po 4,90 zł za kilogram . Ile zapłacono za zakupy ? 19,7kg jabłek po 3,10zł za 1kg 19,7kg - x 1kg - 3,10zł x=19,7*3,10 x=61,07 zł 10,2kg gruszek po 4,90zł za 1kg 10,2 - x 1 - 4,90 x=10,2*4,90 x=49,98zł 61,07+49,98=111,05zł Odp.;Za zakupy zapłacono 111,05zł. 3.Oblicz ile trzeba zapłacić za 0,32kg sera po 24,50zł za 1kg. 0,32kg - x 1kg - 24,50zł x=0,32*24,50 x=7,84zł Odp.;Za 0,32kg sera żółtego trzeba zapłacić 7,84zł. 4.W sklepie było 60kg jabłek i 400kg gruszek.Sprzedano 3/4 = 75% wszystkich jabłek o 0,6=60% gruszek.Których owoców sprzedano mniej i o ile mniej ?                               JABŁKA 60kg - 100% x - 75% 100x=4500 x=45 kg - sprzedano 60kg-45kg=15kg - ilość jabłek niesprzedanych 15kg = 25%                              GRUSZKI 400kg - 100% x - 60% 100x=24000 x=240kg - sprzedano 400kg-240kg=160kg - niesprzedanych 160kg=40% Odp.;Mniej sprzedano gruszek i o 40% czyli 160kg. 5.Oblicz ile trzeba zapłacić za 1 kg jeżeli 0,45kg zapłacono 10,80 zł . 0,45kg - 10,80 zł 0,55kg - x 0,45x=5,94 x=13,2zł 0,55kg = 13,2 zł 0,45kg+0,55kg=1kg 10,8zł + 13,2zł = 24zł Odp.;Za 1 kg zapłacono 24 zł . 6.Janek czytał książkę cztery dni pierwszego dnia przeczytał 0,15 całek książki . Drugiego dnia (6 kartek było to  0,4 stron trzeciego dnia 0,5 reszty książki ). Ile przeczytał czwartego dnia .

Dodaj swoją odpowiedź