Matematyka
syLwiuniAAAa
12

Uczniowie klasy IV przygotowali napoje na klasową imprezę. Mogli kupić 1 litr soku malinowego za 12 zł i rozcieńczyć to w 5 filtrach przegotowanej wody lub kupić 3 butelki dwulitrowego napoju malinowego po 4 zł za butelkę. Który zakup jest bardziej opłacalny? Odpowiedź uzasadnij.

+1
(2) Odpowiedź
NaTalA922

1l-12zł 1l+5l=6l 6l=12zł   3*2l=6l 6l*4=24zł  ODP: bardziej oplacalne jest kupienie 1l soku i rozcieńczenie go w  wodzie

jarek202020

sok malinowy = 12 zł za 5 l napój: 3*2=6 4*3=12 odp Kupienie napoju jest bardziej opłacalne.

Dodaj swoją odpowiedź